Swan chce odštartovať komerčnú 4G sieť v druhom polroku

0
488

BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) – Štvrtý telekomunikačný operátor Swan plánuje odštartovať komerčnú prevádzku svojej 4G siete v druhej polovici tohto roka.

"Máme pripravený biznis plán a vieme, ako využiť získané frekvencie," uviedol generálny riaditeľ Swan Miroslav Strečanský. Poradie lokalít, v ktorých Swan spustí služby, podľa neho bude závisieť od ich trhového potenciálu a technických možností.

Swan v aukcii regulačného úradu vysúťažil dva 15 MHz bloky v pásme 1 800 MHz, za ktoré štátu zaplatil 6,6 mil. eur. Operátor nimi plánuje pokryť mestské aglomerácie. Pre dosiahnutie celoplošného pokrytia môže Swan využiť právo na národný roaming, ktoré je zakotvené v podmienkach tendra.

Odporúčame aj:

Štyria operátori môžu začať budovať sieť 4G

Sieť 4G sa na Slovensku rozrastá, frekvencie získalo aj O2

Víťazmi aukcie regulačného úradu boli aj Slovak Telekom, ktorý za frekvencie zaplatil 60,8 mil. eur, Orange vysúťažil frekvencie za 56,14 mil. eur a O2 za frekvencie štátu zaplatil 40,3 mil. eur.

Slovak Telekom začal s prevádzkou 4G už v novembri minulého roka a v súčasnosti frekvenciami v pásme 1 800 MHz pokrýva 31 miest a okolitých obcí.

V obmedzenom rozsahu ho prevádzkuje aj O2, ktoré ho ponúka v Bernolákove, Ivanke pri Dunaji a Zálesí. Podľa podmienok vydanej licencie musia všetci operátori vydražené frekvencie začať využívať do 8. júla tohto roka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.