Vykurovanie drevom patrí k finančne najlacnejšiemu riešeniu

0
879

Drevo posledné roky zažíva akýsi „boom“, a to predovšetkým v oblasti stavebníctva. Veď nie nadarmo patrí medzi najobľúbenejší a cenovo dostupný zdroj vykurovania. Pochopiteľne, drevo má svoje významné opodstatnenie aj v interiérovom dizajne, a to najmä v kombinácií s modernými typmi materiálov.

Drevo ako hlavný zdroj vykurovania

Drevo ako jeden z hlavných zdrojov vykurovania je používané už od pradávna. Ide totiž o mimoriadne kvalitný zdroj energie, ktorý si zamiluje každý, kto má doma kachle či krby. Otvorený krb je obľúbený z hľadiska nízkej ceny, keďže postupne uvoľňuje teplo a zahrieva jednotlivé miestnosti. Dnes sú novostavby bežne vybavené modernými krbmi, keďže umožňujú ušetriť niekoľko percent z ročných nákladov za energie. Výhodou je, že drevo dnes môžete nakúpiť za pomerne nízku cenu, ba dokonca v mnohých prípadoch je k dispozícií zadarmo. V letných mesiacoch je možné zohnať drevo aj svojpomocne a následne narezať, naštiepiť i vysušiť na dostatočnú vlhkosť. Niektorým ľuďom vyhovuje skôr naštiepené drevo dodané na paletách, ktoré je možné odložiť do skladu či skladových priestorov.

Nízka cena, ktorú si zamilujete!

Áno, drevo je považované za najlacnejší zdroj energie, ktorý môžete využiť na vykurovanie, ale aj ohrev vody. V porovnaní s klasickými zdrojmi energiami akými je plyn alebo elektrika, je drevo niekoľkonásobne lacnejšie. Ide totiž o čisto prírodný a obnoviteľný zdroj energie, ktorý je maximálne šetrný k životnému prostrediu i ľudskému zdraviu. Výhodou je, že ak máte krbové kachle, môžete ich využiť nielen na vykurovanie, ale i varenie. Totiž, v kachliach vzniká teplo spaľovaním paliva a dym, a teda spaliny sú odvádzané do komína a následne do ovzdušia. Interiér domu nie je napáchnutý, ako sa môže spočiatku zdať, ale naopak. Všetky škodlivé látky a výpary sú odvádzané von.