Výbuch pred sídlom čínskych komunistov spôsobil zlodej

0
217

PEKING 8. novembra (WEBNOVINY) – Čínska polícia v piatok zatkla v súvislosti so sériou výbuchov pred provinčným sídlom komunistickej strany v severnej provincii Šan-si miestneho zlodeja.

Útoky sa odohrali v stredu v meste Tchaj-juan a vyžiadali si jednu obeť a ôsmich zranených. K činom sa priznal miestny obyvateľ 41-ročný Feng Či-ťun, uviedla štátna tlačová agentúra Sinchua. Podľa jej údajov si v minulosti odsedel deväť rokov za krádež. Polícia našla v jeho dome a aute "veľké množstvo dôkazov" vrátane podomácky vyrobených bômb. Motív útokov ostáva nejasný.

Pred vchodom do budovy explodovali v stredu ráno podomácky vyrobené nálože naplnené ložiskami, aby spôsobili čo najviac zranení. Svedkovia hovoria až o siedmich výbuchoch. Zábery zverejnené na internetových sociálnych sieťach ukazujú poničené autá a porozbíjané okná. Vedenie provincie zvolalo mimoriadne stretnutie jej najvyšších predstaviteľov.

K incidentu došlo len týždeň po smrteľnej nehode a výbuchu auta na pekinskom Námestí nebeského pokoja, ktorý úrady označili za teroristický útok. O život prišli dvaja turisti a trojčlenná posádka auta. Desiatky osôb utrpeli zranenia. Podľa úradov majú útok na svedomí samovražední útočníci z provincie Sin-ťiang, kde žije ujgurská moslimská menšina.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.