Vyberte si dovolenku tak, aby ste boli spokojný

0
679

Dovolenka je hlavne o tom, aby ste prišli niekde, kde vás budú rozmaznávať, budete so všetkým spokojný a super si dobijete baterky. A nie o tom, že keď prídete na miesto, dajú vám inú izbu, akú ste mali mať, pláž je špinavá a cesta na ňu trvá o 20 minút viac, ako bolo uvedené. Ako si vybrať dovolenku v Tunisku, Turecku alebo aj Chorvátsku tak, aby bola skutočným relaxom?

Stavte na overenú kvalitu

O tom, či je trh s cestovnými kanceláriami presýtený, alebo nie, je zbytočné sa baviť. Každopádne je ich dosť veľa a každú chvíľu čítate správy, že tá a tá skrachovala. Ako sa tomuto vyhnúť? Stavte na rokmi overenú kvalitu, za ktorú hovoria desaťtisíce spokojných klientov. Pri takejto cestovnej kancelárii je riziko toho, že by sa dostala do finančných problémov, oveľa nižšie ako pri cestovkách, ktorých názov počujete prvýkrát.

Porovnávajte ceny

Miesto jednej cestovnej kancelárie si vytipujte tri najlepšie a porovnávajte medzi nimi ceny. Vďaka tomuto môžete objaviť all inclusive last minute do Chorvátska za výhodnejšiu cenu ako polpenziu v Bulharsku za rovnakých podmienok. Aj toto je dôvod, prečo sa vám neoplatí skočiť po prvej ponuke, o ktorej si myslíte, že je výhodná.

Dajte si pozor na katalóg

Pri listovaní v katalógu by ste mali byť prinajmenšom opatrný. Fotky, ktoré tam uvidíte sú upravené počítačom a miesto nemusí v skutočnosti vôbec vyzerať tak ako na obrázkoch. Tiež si dajte pozor na to, či je v cene zahrnuté poistenie na dovolenku a ostatné poplatky. Ak nie, dovolenka sa vám môže výrazne predražiť.

Hľadajte informácie na internete

Nájdite si informácie o svojej vysnívanej destinácii na internete. Objavte fotky ľudí, ktorí tam boli pred vami, pozrite si videá, ktoré  nedokážu skresľovať tak veľmi ako fotografie a prečítajte si blogy turistov, ktorí si užívali dovolenku na tom istom mieste, kde chcete ísť vy. Využite aj silu Google maps, overte si, či je hotel naozaj vzdialený od pláže 5 minút, ako to je písané v prospektoch. Keď si dáte pozor na tieto veci, dovolenku si naozaj vychutnáte.