3 tipy prečo si vybrať dovolenku v Taliansku

0
797

Výber dovolenky môže niekedy spôsobiť, že máte hlavu veľkú ako melón. Vybrať si lacnú dovolenku v Bulharsku, historickú parádu v Grécku alebo sa oddať temperamentnému Španielsku? Hamletova otázka „byť, či nebyť“ je oproti vašej dileme tá najjednoduchšia vec na svete. A čo keby ste si nevybrali ani jednu z týchto destinácií, čo keby ste išli na dovolenku do Talianska? Prečo? Napríklad kvôli týmto trom dôvodom.

Tradičné talianske reštaurácie

Jedlo, to je jedna z vecí, ktorú na Taliansku musia milovať všetci. A nielen pizza, špagety či tagliatelle, ale ich celkový servis, kockované obrusy, skvelý chlieb, lahodný olivový olej a nikde nechýbajúci nastrúhaný parmezán. Keď k tomu pripojíte romantické kockované obrusy, taliansku hudbu a skvelé víno, už len kvôli reštauráciám je dovolenka v Taliansku správnou voľbou. Dajte si však pozor, aby ste išli do reštaurácie, ktorú majú radi aj miestni a neskočili hneď do prvej nastraženej turistickej pasce.

Prechádzky historickými mestami

Aj keď ste prišli do Talianska vylihovať na pláži, kúpať sa a s cieľom prejsť len z hotela k moru, urobte výnimku – prejdite sa po niektorom z krásnych historických miest a že ich v Taliansku je! Rím, Benátky, Florenia, Bologna, Miláno, Turín či Palermo. A nemusíte si vybrať iba tieto najznámejšie, v každej časti Talianska, pri každom dovolenkovom stredisku nájdete mesto, ktoré vás dostane svojou atmosférou, architektúrou a úzkymi uličkami. Naozaj, stojí to za to.

Navštívte najkrajšie talianske pláže

Platí to aj opačne – ak ste prišli do Talianska za spoznávaním historických miest, bola by škoda, keby ste sa nepozreli na najkrajšie pláže na Apeninskom polostrove. A pláží je tu podobný počet ako historických miest. Medzi tie najkrajšie určite patria pláže na Sicílii, jedna je však výnimočnejšia ako všetky ostatné – Rabbit beach. Veľmi pekné pláže sú aj na Sardínii – Pervero, Chia alebo Capo Testa. Nech sa nachádzate kdekoľvek, určite si nájdete pekný kúsok mora a piesku. Ak tu letíte, nezabudnite si odvážiť kufor, ak tu idete autom, skontrolujte letné pneumatiky a ak idete autobusom, obrňte sa trpezlivosťou. Inak vám skvelú dovolenku v Taliansku nemôže prekaziť nič.