Vodič autobusu v Thajsku zaspal, zrútil sa do priepasti

0
385

BANGKOK 27. decembra (WEBNOVINY) – Najmenej 29 mŕtvych si v noci zo štvrtka na piatok vyžiadala dopravná nehoda na severovýchode Thajska, kde autobus prepravujúci ľudí na oslavy príchodu nového roka spadol z mosta do priepasti.

Tragédia sa odohrala okolo polnoci v okrese Lom Sak na území provincie Phetchabun, odkiaľ mal autobus pokračovať v jazde do severnejšie ležiacej provincie Chiang Rai.

Oblastný policajný náčelník Sukit Samana v rozhovore pre agentúru AFP vyjadril podozrenie, že vodič zaspal, zatiaľ čo thajský minister dopravy Chadchart Sitthipunt nehodu pripísal jeho "nedbalosti".

V autobuse, ktorý po prerazení zábradlia padal do 50- až 70-metrovej hĺbky, sa nachádzalo 40 cestujúcich. Osudný most je pritom známy ako jeden z najvyšších v krajine.

Podľa čínskej tlačovej agentúry Sin-chua, ktorá sa odvoláva na veľvyslanectvo v Bangkoku, sú medzi obeťami aj dvaja Číňania. Počet mŕtvych nemusí byť konečný, keďže viacero zranených našli v kritickom stave.

Najnovšiu nehodu hlásili v čase zvýšeného náporu na thajských cestách pred novoročnými prázdninami, ktoré sa začínajú v sobotu a potrvajú päť dní. Očakáva sa, že voľno využijú na cestovanie milióny Thajčanov.

Aktuálna správa Svetovej zdravotníckej organizácie uvádza, že v Thajsku na 100-tisíc obyvateľov pripadá viac ako 38 obetí dopravných nehôd, zatiaľ čo priemer pre celú juhovýchodnú Áziu dosahuje 18,5.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.