Víťazom testu zimných pneumatík ADAC 2020 je Bridgestone Blizzak LM005

0
1056

V tohtoročnom zimnom teste ADAC 2020 vyhrala pneumatika Blizzak LM005. Tá získala ocenenie za vyvážené jazdné vlastnosti nielen na snehu, ale aj na vlhkej a suchej vozovke. Dobrý dojem tak priniesol svoje ovocie v podobe prestížneho ocenenia.

Najlepšie hodnotenie medzi konkurenciou

Autoklub ADAC je najväčšou organizáciou svojho druhu v Európe, súčasťou ktorého sú najlepší odborníci sveta. Tohtoročného zimného testu sa zúčastnilo 15 pneumatík, z ktorých získala pneumatika Blizzak LM005 najlepšie hodnotenie 2,0. Výrobok je jedinečný svojou zmesou NanoProTech s vysokým obsahom siliky, ktorá je zárukou výborných jazdných vlastností na všetkých typoch povrchov. Vozidlo s týmito pneumatikami tak nemá žiadny problém na zasneženom a ani mokrom povrchu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zimných mesiacov. Zaujímavosťou, ktorú ocenili aj odborníci je, že zmes je mäkká aj pri veľmi nízkych teplotách, vďaka čomu pneumatika dosahuje maximálnu trakciu.

Výrobok Blizzak LM005 očaril aj dezénom s vyšším počtom priečnych drážok v ramenných oblastiach, čím je odvádzanie vody zo stôp bezproblémové a vysoko účinné. Spojenie spomínaných prvkov a vlastností pneumatiky prináša doslova excelentné výsledky, ktoré sú výsledkom výborného umiestnenia v tom najaktuálnejšom teste. Zimné pneumatiky Blizzak LM005 sa tak stali najhorúcejšou novinkou tejto zimy.

Čo prináša Blizzak LM005?

O tomto výrobku sa dá spomenúť niekoľko výnimočných vlastností, vďaka čomu boli ohúrení aj odborníci v teste. Nízka spotreba paliva a valivový odpor ponúkajú vodičom vyššiu úroveň trvalej udržateľnosti. Benefitom, ktorý ocení každý motorista, je aj nízka hlučnosť, čo robí jazdu komfortnejšou. Ak by sme to zhrnuli, Blizzak LM005 prináša vodičom nielen hospodárnosť, ale aj dlhú životnosť, počas ktorej sa do ovzdušia uvoľní menej emisií, ako sme na to zvyknutí. Práve ekologické aspekty prispievajúce k ochrane životného prostredia ocenil aj Autoklub ADAC. Blizzak LM005 nepatrí medzi najlacnejšie pneumatiky na trhu, no motoristi dostanú výborné vlastnosti, ktoré zodpovedajú dnešnej modernej a úspornej dobe. Rozmery pneumatík treba samozrejme prispôsobiť každému vozidlu individuálne, no najobľúbenejším modelom osobných vozidiel na trhu, je rozmer 205/55 R 16, ktorý bol odskúšaný práve v spomínanom teste.