Víkend sa bude niesť v znamení dážďa, potešia vyššie teploty

0
433

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Cez víkend môže Slovákov prekvapiť dážď, teploty sa však zostanú pomerne vysoké. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometerologický ústav (SHMÚ).

V brázde nízkeho tlaku vzduchu nad západnou, strednou a južnou Európou postupuje od juhu nad naše územie zvlnený studený front.

V piatok má byť na Slovensku veľká oblačnosť až zamračené. Popoludní sa od juhozápadu na mnohých miestach objaví slabý dážď. Snežiť by malo len vo vysokých horských polohách.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 3 až 9 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo 1 stupňa. Zaveje slabý, na juhozápade juhovýchodný vietor do rýchlosti 15 až 25 kilometrov za hodinu.

V noci treba očakávať veľkú oblačnosť až zamračené. Na mnohých miestach hrozí dážď, od 1200 metrov by malo snežiť. Najnižšia nočná teplota klesne na 5 až 0 stupňov Celzia, fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Plytká brázda nízkeho tlaku so zvlneným frontálnym rozhraním sa bude v sobotu len pomaly presúvať zo strednej Európy na východ. V prvý víkendový deň preto možno čakať veľkú oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach aj dážď, od cca 1100 metrov dokonca sneženie.

Denná teplota dosiahne 4 až 9 stupňov. Fúkať bude severozápadný až severný vietor rýchlosťou 10 až 25 kilometrov za hodinu, na strednom Slovensku len slabý vietor.

V chladnejšom vzduchu za rozhraním sa od juhozápadu rozšíri do alpskej oblasti tlaková výš. V nedeľu v noci sa objaví spočiatku veľká, neskôr zmenšená oblačnosť a miestami dážď, od cca 900 metrov sneženie. Cez deň sa však mraky roztiahnu a od západu bude postupne až polooblačno.

Ortuť teplomera cez deň ukáže 5 až 10 stupňov. Zafúka severný vietor rýchlosťou 10 až 25 kilometrov za hodinu, miestami v nárazoch až 45 kilometrov za hodinu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.