Prezident Maduro chce z Venezuely vyhnať CNN

0
417

CARACAS 21. februára (WEBNOVINY) – Venezuelský prezident Nicolás Maduro pohrozil americkej spravodajskej stanici CNN, že z krajiny vyhostí ich redaktorov. Dôvodom sú jeho výhrady voči spôsobu, akým CNN informuje o prebiehajúcich protivládnych protestoch.

Stanica podľa neho musí “napraviť” informovanie o demonštráciách, v opačnom prípade bude čeliť “krokom” z jeho strany. “Dosť vojnovej propagandy, nebudem akceptovať vojnovú propagandu proti Venezuele. Ak sa nenapravia, preč z Venezuely, CNN von,” vyhlásil Maduro.

Obrazom: Situácia vo Venezuele je napätá, ľudia vyrazili do ulíc

Venezuela, ktorá disponuje najväčšími zásobami ropy na svete, je polarizovaná, čo sa prejavilo v minuloročných prezidentských voľbách vyhlásených po úmrtí prezidenta Huga Cháveza. Hlasovanie len veľmi tesne vyhral Maduro, no opozičného kandidáta Henriqueho Caprilesa predstihol len o viac ako 1,5 percenta.

Ten Madura obvinil z podvodu a požiadal o prepočítanie hlasov. Vláda teraz opozíciu obviňuje zo sabotáže ekonomiky v záujme zosadenia ľavicovej vlády. Opozícia vláde zase vyčíta neschopnosť poradiť si s vysokou mierou kriminality a veľkou infláciou.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.