Video: Ukrajinskí kukláči si v mraze fotili nahého muža

0
438

KYJEV 24. januára (WEBNOVINY) – Ukrajinské ministerstvo vnútra sa vo štvrtok večer ospravedlnilo za konanie svojich príslušníkov, ktorí kruto zaobchádzali s jedným zo zadržaných účastníkov prebiehajúcich násilných demonštrácii v Kyjeve.

Správanie síl rýchleho nasadenia s označením Berkut odhaľuje zverejnené video. To zobrazuje úplne nahého, približne 40-ročného muža v ponožkách, ktorý nastupuje do policajného autobusu.

Video: Ukrajinská jednotka Berkut ponížila zadržaného demonštranta

Následne ho jeden z mužov s kuklou na hlave zavolá späť a núti ho pózovať s malým rýľom v ruke, kým si ho prítomní fotia mobilným telefónom. Asi až po minúte pobytu v silnom mraze a v hustom snežení mu dovolia nastúpiť do vozidla, pričom mu stihnú uštedriť niekoľko úderov.

Obrazom: Kyjevu vládne oheň a násilie

Ministerstvo vnútra reagovalo ihneď a za incident sa oficiálne ospravedlnilo. Príslušníkov na videu, ktoré pobúrilo opozíciu, sľúbilo odhaliť a potrestať. Dátum ani miesto vzniku záznamu však nie je známe. Video je od štvrtka k dispozícii aj na známom videoportáli Youtube a k piatkovému ránu má viac ako 1,6 milióna pozretí.

Odporúčame:

Rozhovory boli zbytočné, Ukrajinci majú zostať v pohotovosti

Opozičný líder Kličko utíšil dav, čaká na výsledky rokovania

Rokovania v Kyjeve zlyhali, demonštranti sa postavia guľkám

Ukrajinské novinárky prosia o pomoc, do sveta poslali listy

Video: Násilie na Ukrajine má už päť obetí, polícia zasiahla

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.