Video: Ukrajinské komando mláti obuškami exministra Lucenka

0
198

KYJEV 15. februára (WEBNOVINY) – Ukrajinská televízna stanica Hromadske v stredu zverejnila policajný videozáznam, na ktorom vidno, ako policajti bijú exministra vnútra a súčasného opozičného lídra Jurija Lucenka.

V stredu o tom informuje spravodajský portál Kyiv Post. V pondelok ošetrujúci lekári informovali, že Lucenka hospitalizovali opitého, jeho manželka to však rázne popiera. Na záberoch vidieť, ako Lucenko od policajtov utŕžil silný úder do hlavy.

Video: Zásah polície, pri ktorom zranili Jurija Lucenka

Incident sa stal v piatok večer pred budovou kyjevského súdu po tom, ako vyniesol šesťročný rozsudok nad mužmi obvinenými z toho, že v roku 2011 plánovali vyhodiť do vzduchu sochu Lenina v meste Boryspiľ. "Utŕžil okolo 10 úderov do hlavy," povedala exministrova hovorkyňa, podľa ktorej ku zranenému nepúšťajú "nikoho okrem jeho najbližších príbuzných". Prívrženci opozície sa domnievajú, že príkaz na zásah vydal priamo prezident Viktor Janukovyč.

Lucenko bol prominentným členom vlády bývalej premiérky Julije Tymošenkovej odsúdenej v roku 2011 za zneužitie právomocí. Z rovnakého zločinu v roku 2012 usvedčili aj jeho, v apríli 2013 sa však po amnestii prezidenta Viktora Janukovyča dostal na slobodu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.