Video: Krvavá dráma v dallaskej Zoo, lev usmrtil levicu

0
323

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – V dallaskej zoologickej záhrade usmrtil lev pred zrakmi návštevníkov levicu, ktorá s ním už roky zdieľala výbeh. Pitva následne ukázala, že päťročná Johari zomrela na krvácanie spôsobené zraneniami krku.

Podľa slov svedka to najprv vyzeralo, že sa levy iba hrajú. Samec sa levici totiž zahryzol do krku a pôsobil pokojne, keď však Johari začala klásť odpor, návštevníci si uvedomili, že už nejde o hru.

"Johari bola pozoruhodné zviera, ako sú aj naše ostatné levy," uviedla vo vyjadrení pre médiá predstaviteľka dallaskej zoo Lynn Kramer, ktorá zároveň dodala, že ide o veľmi nezvyčajný prípad. "Je to veľmi vzácna a nešťastná udalosť. Počas 35 rokov veterinárnej praxe v zoologických záhradách som sa s tým nikdy nestretla," vysvetlila.

Vo voľnej prírode totiž levy zvyknú zabíjať iné samce a niekedy mláďatá, avšak útoky na levice sú extrémne vzácne. Leva, ktorý usmrtil Johari, oddelia spolu s ďalším samcom od zvyšných levíc, kým nezistia, prečo k incidentu došlo.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.