Video: Jordan rád spomína na monštruózny smeč cez Ewinga

0
316

NEW YORK 18. novembra (WEBNOVINY) – Najlepší basketbalista všetkých čias Michael Jordan nemal najmenší problém lietať nad palubovkou, o čom svedčí nielen jeho prezývka Air Jordan.

V súvislosti s uvedením konzolovej videohry NBA 2K14 slávna chicagská dvadsaťtrojka prezradila, že s odstupom času si najradšej spomína na monštruózny smeč, ktorý v treťom zápase play-off 1991 proti New Yorku predviedol ponad brániaceho pivota Knicks Patricka Ewinga.

"Je môj najpamätnejší, často sa k nemu vraciam v myšlienkach. Ale to iba preto, že s Patrickom sme zostali výbornými priateľmi. Vždy, keď sa stretneme, nenechám si ujsť príležitosť a pripomeniem mu ho," citoval Huffington Post päťdesiatročného Jordana aj so zdôvodnením výberu: "Loptu som do koša zapichol tak prudko, že som tomu vtedy ani nemohol uveriť."

Jordan tiež prezradil, akú základnú päťku by v náhodne vybranom zápase poslal na palubovku. Okrem seba do nej zaradil svojho bývalého spoluhráča zo chicagských čias – krídelníka Scottieho Pippena; taktovku rozohrávača by zveril do rúk legende Los Angeles Lakers Magicovi Johnsonovi, pod kôš by dal jeho exspoluhráča Jamesa Worthyho a houstonskú legendu Hakeema Olajuwona.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.