Video: Demonštranti hádzali na Ukrajinský dom zápalné fľaše

0
412

KYJEV 26. januára (WEBNOVINY) – Ukrajinská opozícia chce pokračovať v protestoch napriek ponuke prezidenta Viktora Janukovyča, aby opoziční lídri prevzali kľúčové posty vo vláde. Tí však uviedli, že budú naďalej rokovať, kým nebudú splnené ich požiadavky a vyhlásené predčasné voľby.

Obrazom: Demonštranti obsadili budovu v centre Kyjeva

Demonštranti medzičasom prevzali kontrolu nad budovou v centre Kyjeva, ktorú policajné jednotky používali ako základňu a vyhnali odtiaľ asi 200 policajtov.

Výstavné centrum zo sovietskej éry pri zóne protestov zvané Ukrajinský dom demonštranti v noci obkľúčili a hádzali do budovy zápalné fľaše, pričom policajti odpovedali ohlušujúcimi granátmi.

Napätie sa upokojilo, keď na miesto dorazil Vitalij Kličko a policajtom bolo za pokriku "Hanba!" umožnené odísť vytvoreným koridorom.

Odporúčame aj:

Janukovyč podal opozícii ruku, ponúka jej post premiéra

Video: Ukrajinskí kukláči si v mraze fotili nahého muža

Dva mesiace po začiatku protestov Janukovyč v sobotu ponúkol opozičnému lídrovi Arsenijovi Jacenjukovi post premiéra v rámci novej snahy vyriešiť krízu v krajine. Ďalšiemu opozičnému lídrovi Kličkovi prezident ponúkol post vicepremiéra pre humanitárne záležitosti.

Janukovyč tiež prisľúbil zvážiť zmeny ukrajinskej ústavy, ktorá v súčasnosti zaručuje rozsiahle právomoci hlave štátu, a to buď prostredníctvom referenda, alebo legislatívy. Opozícia jeho návrh odmietla ako nedostatočný.

Video: Demonštranti hádzali na Ukrajinský dom zápalné fľaše

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.