Video: Britániu ničia silné vlny, tisícky ľudí evakuovali

0
462

BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) – Mohutné búrky a s nimi spojené povodne sužujú Veľkú Britániu už niekoľko dní, no teraz musí východné pobrežie krajiny čeliť masívnym prílivovým vlnám s ničivými dôsledkami.

Britský Environmentálny úrad dokonca hovorí o najvážnejších prílivových vlnách v krajine za posledných 60 rokov.

Vyčíňanie prírodných živlov si už vyžiadalo aj obete na životoch. O život prišiel 47-ročný muž, ktorý spadol na motocykli do rieky pri Oxforde. Polícia už od štvrtka pátra po 18-ročnom mladíkovi, ktorého naposledy videli pri pobreží Devonu.

Odporúčame:

Počasie vyčíňa vo Veľkej Británii, zomreli už dvaja ľudia

Obrazom: Britániu zasiahli po búrke silné prílivové vlny

Ako informuje spravodajský portál bbc.co.uk, tisícky Britov museli opustiť svoje príbytky v dôsledku nebezpečného stúpania hladiny. Tá už stihla dosiahnuť vyššie úrovne ako počas devastačných záplav z roku 1953.

Úrady ľuďom odporučili, aby sa nezdržiavali pri pobreží a na brehoch riek. Pre povodne už museli uzavrieť viacero ciest a v nasledujúcich dňoch očakávajú ďalšie obmedzenia aj v železničnej a leteckej doprave.

Amatérske videá miestnych obyvateľov navyše ukazujú, aké veľké škody prívalové dažde stihli na pobreží spôsobiť. O strechu nad hlavou prišli napríklad niektorí obyvatelia domov na útesoch, ktoré sa zrútili v dôsledky erózie pôdy.

Video: Búrka spôsobila na východnom pobreží eróziu útesov

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.