V Ružinove otvorili polyfunkčnú budovu s galériou Gagarinka

0
287

BRATISLAVA 18. februára (WBN/PR) – Stalo sa tak v rámci slávnostného podujatia, ktoré sa uskutočnilo 17. februára 2014 v bratislavskom Ružinove na Gagarinovej ulici. Na otvorení sa zúčastnili predstavitelia dodávateľskej spoločnosti Bau3Mex, investorskej spoločnosti Apartments & Gallery, starosta mestskej časti Bratislava Ružinov Dušan Pekár ako aj mnoho ďalších hostí.

Otvorenie Gagarinky spestrilo vystúpenie známych hercov z divadla Astorka: Mariána Miezgu, Lukáša Latináka a Róberta Jakaba v úlohách renomovaných stavebníkov. V priestoroch Galérie zároveň sprístupnili výstavu fotografií Tatry od architekta Pavla Repku.

Polyfunkčná obytná budova s galériou Gagarinka vznikla v obľúbenej a vyhľadávanej bratislavskej lokalite Prievoz v mestskej časti Ružinov. Kombinácia individuálnej domovej zástavby a menšieho počtu bytových domov, dáva tejto miestnej časti špecifický charakter obce a mesta zároveň. Vyznačuje sa skvelou dopravnou dostupnosťou do centra mesta autom aj mestskou hromadnou dopravou, a tiež na diaľničný obchvat. V blízkosti Gagarinky je niekoľko materských škôl, základných a stredných škôl, supermarketov, lekární a bánk.

Nový objekt by mal svojim priestorovo-kompozičným riešením zatraktívniť túto lokalitu ako z estetického hľadiska, tak aj z pohľadu funkčného využitia. Galéria, umiestnená na prízemí budovy, bude postupne predstavovať diela slovenských umelcov. Objekt tak poskytne jedinečný priestor pre všetkých milovníkov umenia nie len z Ružinova. Oddych a relaxáciu zabezpečí aj kaviareň, ktorá si v budove tiež našla svoje miesto.

Šesť podlažný polyfunkčný objekt je rozčlenený na dve časti – obytnú a kancelársku. V obytnej časti je 17 bytov, čo vzhľadom na menší počet obyvateľov než je štandard v iných novostavbách, dáva predpoklad dobrých susedských vzťahov. Byty sú prevedené s maximálnou profesionalitou s využitím špičkových materiálov a technológií. Dôraz bol tiež kladený na to, aby objekt spĺňal požiadavky na akustický komfort bytov vyššieho kvalitatívneho štandardu. V podzemnom podlaží objektu sa nachádza 35 garážových státí a v areáli Gagarinky je pre obyvateľov k dispozícii aj 25 vonkajších parkovacích miest.

Súčasťou projektu sú nadštandardné služby ako informátor v objekte počas celého dňa, vstup na parkovisko zabezpečený rampou, inštalovaný kamerový systém s dvanástimi kamerami v objekte, strešná záhrada dostupná pre obyvateľov obytného domu, zeleň v okolí areálu a na terase nad Galériou.

V druhej časti budovy sú situované kancelárske priestory, kde si otvorila svoje nové sídlo aj renomovaná stavebná spoločnosť Bau3Mex, ktorá v tejto súvislosti predstavila svoju novú webstránku: www.bau3mex.sk.

Viac informácií o polyfunkčnej budove s galériou Gagarinka získate na www.gagarinka.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.