Európsky automobilový trh v januári posilnil

  0
  707

  FRANKFURT 18. februára (WEBNOVINY) – Predaj automobilov v Európe v januári posilnil o 5,2 % na 967 778 vozidiel. Motorom rastu bol dopyt po kompaktných autách na všetkých hlavných trhoch, vrátane trhov v krízou postihnutých krajinách ako Portugalsko, Írsko, Taliansko či Grécko. Európska asociácia výrobcov automobilov (ACEA) o tom informovala v utorok.

  Predaj automobilov značky Volkswagen v rámci EÚ a Európskeho združenia voľného obchodu vzrástol o 7,6 %, predaj áut značky Peugeot posilnil o 8,8 % a predaj vozidiel značky Renault sa zvýšil o 3,8 %. “Európsky trh s novými automobilmi na začiatku minulého roku dosiahol dno a je na ceste k zotaveniu,” povedal Allan Rushforth zo spoločnosti Hyundai Motor Europe. Predaj nových áut v Taliansku medziročne posilnil o 3,2 %, kým v Írsku sa zvýšil až o 33 %. V Grécku počet predaných vozidiel stúpol o 15 % a v Portugalsku dokonca až o 32 %.

  Január bol piatym mesiacom rastu automobilového trhu v EÚ po sebe. Rast zaznamenali všetky hlavné trhy. Predaj áut vo Veľkej Británii a Španielsku rástol zhodne o 7,6 %, predaj áut v Nemecku sa zvýšil o 7,2 %. Predaj vo Francúzsku stúpol o 0,5 %.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.