Teroristi hrozia Soči krvavým ´darčekom´pre turistov

0
425

MOSKVA 20. januára (WEBNOVINY) – Islamistická militantná skupina operujúca v oblasti Severného Kaukazu Vilájat Dagestan známa v minulosti aj pod menom Džamát Šaríat sa prihlásila k dvom decembrovým samovražedným útokom vo Volgograde a sľubuje "darček" pre februárové zimné olympijské hry v Soči.

Hrozbu zverejnila v nedeľu na videu na svojej webovej stránke. V juhoruskom Volgograde pri teroristických útokoch na ciele verejnej dopravy v závere kalendárneho roka zahynulo najmenej 34 osôb.

Na videu predniesli hrozbu dvaja rusky hovoriaci muži sediaci pred čiernymi vlajkami s arabskými veršami. Prezidentovi Vladimirovi Putinovi odkázali, že ak sa podujatie uskutoční, "pre turistov bude v dejisku pripravený darček ako odplata za nevinnú krv moslimov preliatu na celom svete." Výbuchy vo Volgograde vraj majú na svedomí ich muži – Sulejman a Abdurachman.

Teroristi útočili aj v piatok 17. januára. V dagestanskom meste Machačkala explózia reštaurácie po paľbe z granátometu zranila najmenej sedem osôb.

Video: Teroristi sľubujú olympiáde "darček"

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.