Snowden nastúpil do nového zamestnania

0
345

MOSKVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Bývalý spolupracovník amerických spravodajských služieb Edward Snowden, ktorý v auguste získal azyl v Rusku, nastúpil do nového zamestnania v jednej z veľkých ruských spoločností. Tlačovú agentúru RIA Novosti o tom v piatok informoval advokát Anatolij Kučerena, podľa ktorého 30-ročný Američan v novom pôsobisku pracuje už od začiatku novembra.

O prijatí svojho klienta do zamestnania Kučerena hovoril už v októbri, keď oznámil, že Snowden by sa mal podieľať na spravovaní jedného z najväčších ruských internetových portálov. Zamestnávateľa však odmietol konkretizovať z "bezpečnostných dôvodov". Kučerena pre RIA Novosti uviedol, že "všetko ide dobre", ani tentoraz však neprezradil žiadne podrobnosti.

Snowden v júni odhalil kauzu okolo masového odpočúvania zo strany americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) a po niekoľkotýždňovom ukrývaní na jednom z moskovských letísk napokon dostal azyl v Rusku. Jeho informácie zverejnil dnes už bývalý komentátor britského denníka The Guardian Američan Glenn Greenwald. Podľa jeho slov USA ilegálne sledovali viaceré európske vlády, ich lídrov ale i milióny bežných občanov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.