Smrť veľvyslanca Palestíny bola atentátom, tvrdí jeho dcéra

0
455

PRAHA 3. januára (WEBNOVINY) – Dcéra zosnulého palestínskeho veľvyslanca v Prahe tvrdí, že jej otec bol zavraždený. Džamál Muhammad Džamál zahynul v stredu po výbuchu trezoru. Rana Džamálová naznačila, že výbušninu mohol do trezoru niekto umiestniť počas sťahovania. O atentáte hovorila s novinármi palestínskeho spravodajského portálu Maan.

Džamalová zdôraznila, že jej otec používal trezor často a vždy bez problémov. "Trezor bol premiestnený deň pred údajnou nehodou a niečo sa pri tom muselo očividne stať," povedala neurčite. Dodala, že jej rodina nepochybuje o tom, že šlo o zločin, ktorý musí byť vyšetrený.

Tridsaťročná Džamálová tiež povedala, že oficiálne tvrdenie palestínskej strany je mylné . Narážala pritom na predchádzajúce vyjadrenie palestínskeho ministra zahraničia Rijáda Malíkího, že trezor dvadsať rokov nikto neotváral. Hovorca palestínskej ambasády v Prahe to však neskôr poprel.

Odporúčame aj:

Náhly zvrat, trezor v byte veľvyslanca sa používal denne

Palestínsky veľvyslanec neprežil výbuch v jeho pražskom byte

Česká polícia uvádza, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by výbuch mala na svedomí "tretia osoba". K explózii došlo v novom pražskom byte veľvyslanca na Nový rok krátko predpoludním. Ťažko zraneného Džamála odviezla záchranka do nemocnice, kde popoludní zomrel.

Informácie priniesol spravodajský portál iDNES.cz.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.