Slovenské florbalistky na MS suverénne vyhrali skupinu

0
491

BRNO 9. decembra (WEBNOVINY) – Slovenské florbalové reprezentantky sa stali víťazkami základnej C-skupiny na majstrovstvách sveta v Brne a postúpili do play-off. V boji o postup do štvrťfinále nastúpia v utorok 10. decembra o 18.00 h proti štvrtému tímu z B-skupiny, ktorým sú po prehre s Češkami (1:12) Lotyšky. Rozhodlo sa o tom v pondelok neskoro večer.

Slovenky v základnej C-skupine dominovali a po Kórejčankách a Maďarkách nedali veľa šancí ani Austrálčankám. Slovenky rýchlo viedli 4:0 a od toho momentu už duel kontrolovali. Hráčky Austrálie dokázali znížiť na 2:4, ale potom už dávali góly iba zverenky Jaroslava Marksa.

Hráčky oboch výberov sú amatérky. Za Austráliu nastúpili aj sestry Belinda a Fiona Cameronové, ktoré sa snažili získať príspevky na cestu na šampionát zbierkou na sociálnych sieťach. Informoval o tom denný bulletin šampionátu.

„Začali sme dobre, rýchlo sme sa ujali vedenia. Potom sme dali súperovi príležitosť dostať sa do zápasu dvoma gólmi. Aj keď sme vyhrávali 6:2, nebolo to ideálne. Mali sme veľmi zlú rozohrávku a prechod do útoku. Australčanky nás začali viac napádať, s čím sme mali problém. Celá hra s výnimkou prvej tretiny bola rozháraná a nebolo to to, čo sme chceli hrať. Vďaka za víťazstvo, ale škoda zranenia Broošovej,“ uviedol na webe Slovenského zväzu florbalu asistent trénera Michal Cvanciger a Lucia Košturiaková ho doplnila: „Uspokojili sme sa s vedením 4:1 a potom sme sa nevedeli dostať späť do tempa, ktoré bolo na začiatku. Našťastie nám tam niečo spadlo, čo nakoniec stačilo. Aj keď tá hra nebola taká dobrá, celkový výkon je pozitívny.“

C-skupina:

Slovensko – Austrália 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Góly: 4. Košturiaková (M. Šponiarová), 4. Janegová (Bobotová), 14. Janegová (Z. Šponiarová), 15. Klapitová (M. Šponiarová), 27. Košturiaková (M. Šponiarová), 29. Košturiaková (Klapitová), 59. Janegová – 19. Laidlerová (Kihmová), 22. Laidlerová

Tabuľka:

1. Slovensko 3 3 0 0 31:3 6

2. Austrália 3 2 0 1 21:15 4

3. Maďarsko 2 0 0 2 8:21 0

4. Kór. rep. 2 0 0 2 1:22 0

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.