Slovenská dvadsiatka prekvapujúco zdolala Banskú Bystricu

0
326

BANSKÁ BYSTRICA 3. decembra (WEBNOVINY) – V utorok pokračovala slovenská hokejová extraliga jedným zápasom medzi Banskou Bystricou a HK Orange 20. Mladíci domácich prekvapili a odniesli si z ľadu dva body.

HC’05 Banská Bystrica – HK Orange 20 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Heizer (Macháček, Kadura), 30. Heizer (Handlovský, R. Macík) – 22. R. Gašpar ml. (Rusina, Rzavský), 31. R. Gašpar ml. (Rzavský), rozhodujúci sam. nájazd Horanský
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Snášel, Tornay, 1185 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Košarišťan – Martin, Saracino, Macháček, Bambúch, Meland, Rosandič, Zošiak, Styk – M. Hudec, White, Handlovský – R. Macík, Heizer, Kadura – Matúš Chovan, Zigo, Lunter – Žilka, D. Hegyi, Dolník
Orange 20: Baroš – Predajniansky, Luža, Rusina, Dinda, Gachulinec, Bačik, E. Černák, Valjent – Horanský, Kolena, P. Koyš – Dominik Rehák, R. Gašpar ml., Rzavský – Horvát, Mlynčár, Minárik – Skalický, Šimun, Tibenský

I. tretina

Domáci mali dobrý vstup do duelu a už v 4. min sa ujali vedenia, keď prihrávku Macháčka zužitkoval z troch metrov pred brankárom pohotový Heizer. Bystričania dostali chuť, boli aktívnejší, ale brankára súpera Baroša nevedeli prekonať. Mladíci postupne ožili, v 13. min voľný Horvát ešte neuspel pred mladým Košarišťanom a v 17. min sa to nepodarilo ani Skalickému.

II. tretina

Druhá tretina vyšla v prospech družstva z Bratislavy. Gašpar tečoval strelu Rusinu a bolo vyrovnané. Potom nevyužil dve vyložené príležitosti Kolena a jednu Gašpar, následne prišiel trest po strate puku od modrej, keď finálnu akciu predviedol produktívny Heizer a štvrtým gólom “baranov” v rade poslal svoj tím do vedenia. Dlho sa však hokejisti spod Urpína netešili, pretože o necelú minútu neskôr vyrovnal na 2:2 z dorážky opäť Gašpar. Stav sa ešte pred prestávkou snažili zmeniť Dolník a Zigo, ale Baroš dobre zastúpil Sabola.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

V III. tretine hrali domáci aktívny hokej, dobývanie bránky však neprinášalo ovocie, v brejku neuspel Rehák a na opačnej strane sa v oslabení nepresadil Handlovský. V 59. min mohol rozhodnúť Macík, ale v koncovke ho fauloval Valjent, takže stav sa v riadnom hradnom čase nezmenil.

Zápas dospel do predĺženia, v ktorom nevyužili Bystričania dvojminútovú presilovku štyroch proti trom. Šance chýbali, a tak nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o výsledku Horanský.

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner HC’05 Banská Bystrica): “Zbytočne sme sa vybíjali pri rohoch, ale aj pred bránkou, kde bol prehustený priestor. Strácali sme zbytočné sily a robili sme veľké taktické chyby. Chýbala nám agresivita najmä pred bránkou a v rozhodujúcich momentoch aj hokejový kumšt. Nevedeli sme si dobre prihrať ani v prečíslení, puk nám odskakoval z hokejok. Musíme sa dostať naspäť do hry, ktorá nás zdobila – to znamená hrať agresívne. Je na nás tréneroch, aby sme to dostali do správnych koľají.”
Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): “Sme radi za tieto stretnutia. Sú to ťažké zápasy, ale nám veľmi pomáhajú. Bol to náročný duel, avšak dostavil sa výsledok, ktorý je pre nás povzbudzujúci. Takéto stretnutia chalanov veľmi posúvajú, rastie nám sebavedomie. Verím tomu, že nám to pomôže na majstrovstvách sveta. V tomto stretnutí nám veľmi pomohlo, že sme držali krok so súperom z hľadiska výsledku. Chalani dobre korčuľovali a fungovala aj organizácia hry. Dôležité je to, že sa presadil domáci hráč Gašpar dvoma gólmi. Svojich zverencov som nabádal na disciplínu, aby neboli veľa vylučovaní, takže som spokojný s výsledkom aj hrou.”

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.