Školák zastavil samovražedného útočníka, sám pri tom zomrel

0
471

PEŠÁVAR 9. januára (WEBNOVINY) – Pakistanský tínedžer zahynul začiatkom týždňa po tom, ako zastavil samovražedného útočníka, ktorý sa chcel odpáliť v jeho škole. Udalosť sa odohrala ešte v pondelok v oblasti Hangu, kde 15-ročný Aitzaz Hasan spolu s priateľmi pred školou zbadal muža v samovražednej veste.

Napriek odrádzaniu zo strany spolužiakov sa rozhodol chytiť útočníka. Ten sa následne vyhodil do vzduchu, povedal jeho bratranec Mudassír Bangaš, ktorý Aitzaza označil za výborného študenta. Aitzaz v nemocnici svojim zraneniam podľahol.

Jeho otec Mudžáhid Ali Bangaš však uviedol, že necíti smútok nad smrťou syna, ale hrdosť, pretože zachránil životy stovkám spolužiakov. "Som šťastný, že môj syn sa stal mučeníkom obetovaním sa za ušľachtilú vec," povedal.

Podľa polície Aitzaz zachytil útočníka asi 150 metrov od hlavnej brány školy, kam chodí asi 1 000 prevažne šiitských detí. Hangu hraničí s bezprávnou kmeňovou oblasťou na hraniciach s Afganistanom, kde majú svoje základne militanti z Talibanu a al-Kájdy. Na sociálnych sieťach Pakistanci chlapca po jeho čine oslavujú ako hrdinu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.