Seniori uľahčite si život, keď sa dá!

0
1631

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina starých ľudí, a teda seniorov, potrebuje pomoc druhých. Či pri bežných rutinných činnostiach akými môže byť chôdza či kŕmenie až po varenie či osobnú hygienu. Ak máte pocit, že vaši rodičia či starí rodičia dospeli do štádia, že potrebujú pomoc, mali by ste sa poobhliadať po pomocníkoch, ktorých je možné umiestniť do každej domácnosti. Skúste si predstaviť, ako by im pomohlo sedenie do vane, madlo do kúpeľne či pomôcka na otváranie fliaš. Existuje množstvo skvelých a praktických pomocníkov do každej rodiny, a práve preto si predstavíme tie najpoužívanejšie a všeobecne najobľúbenejšie z nich.

Bezpečnosť v kúpeľni musí byť

Bohužiaľ, veľa závažných a život ohrozujúcich úrazov sa stane práve v kúpeľni. Šmyknutie na klzkej podlahe či rovno vo vani môže skomplikovať život nielen starým, ale aj mladým ľuďom. Pomôcky do kúpeľne pre seniorov, ako trebárs sklápateľné sedátko je ideálnou voľbou všade tam, kde sa kladie vysoký dôraz na prvotriednu bezpečnosť a zároveň jednoduchosť používania. Výhodou je, že sedátko je protišmykové, môže sa kedykoľvek sklopiť a rozmery sú ideálne, čiže zbytočne nezasahuje do priestoru. Zabudnúť by ste nemali ani na madlo, ktoré pomôže seniorovi pri vstupe i výstupe z vane, vďaka čomu bude mať väčšiu istotu.

Praktická pomoc pri nákupe

Väčšina seniorov sa snaží byť svojpomocná, aj keď to môže byť občas na škodu. Nákupné tašky na kolieskach uľahčia však život nejednému z nich. Ide totiž o ľahké a praktické vozíky, ktoré je možné vďaka mäkkým kolieskam ťahať za sebou, vďaka čomu bude nákup výrazne odľahčený.

Domáce práce v pohodlí

Samostatná stolička určená na domáce práce je skvelou voľbou pre gazdinky, ktoré nevládzu stáť celý deň na nohách a svoju činnosť, či už pri varení alebo praní, by si chceli uľahčiť. Stolička má pohodlné operadlo, ktoré je príjemne mäkké, pričom v prípade potreby je možné sa o ňu oprieť, keďže jej konštrukcia je pevná. Tak čo poviete, budú pomôcky do domácnosti pre seniorov aj vašou najbližšou investíciou?