Senátor utrpel bodné rany do hlavy, syna našli mŕtveho

0
332

WASHINGTON 19. novembra (WEBNOVINY) – Americký senátor za štát Virgínia Creigh Deeds je hospitalizovaný v kritickom stave po tom, čo utrpel niekoľko bodných rán nožom do hrude a hlavy.

K incidentu malo prísť priamo v jeho dome, kde policajti našli Deedsovho 24-ročného syna Gusa, ktorý neskôr zomrel na následky strelného poranenia.

Podľa spravodajského portálu britskej BBC však vyšetrovatelia "nepátrajú po žiadnych podozrivých". Nevyjadrili sa však k tomu, či si Gus Deeds svoje zranenia "spôsobil sám".

Hovorkyňa virgínijskej polície Corinne Gellerová o prípade informovala na utorňajšej večernej tlačovej konferencii. "Vyšetrovatelia stále zisťujú motív a priebeh udalostí," povedala reportérom.

Deeds napriek svojim početným zraneniam policajtom povedal, ako sa celý incident stal. Bližšie informácie k celej dráme zatiaľ nezverejnili.

Deedsa zvolili do Senátu v roku 2001 za Demokratickú stranu. V roku 2009 kandidoval na post guvernéra, súboj so svojím republikánskym rivalom Bobom McDonnellom však prehral. Krátko na to sa rozviedol so svojou ženou Pam.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.