Schumacherovi znižujú dávky sedatív, prebúdzať sa bude dlho

  0
  335

  GRENOBLE 30. januára (WEBNOVINY) – Sedemnásobného majstra sveta formuly 1 Michaela Schumachera začali mesiac po nešťastnom incidente počas lyžovačky postupne prebúdzať z kómy.

  Stredajšie informácie francúzskych médií potvrdila aj manažérka slávneho pilota Sabine Kehmová. Lekári v nemocnici ho udržiavali v kóme mesiac.

  "Michaelovi začali znižovať dávky sedatív, aby mohol začať proces prebúdzania, ktorý bude trvať veľmi dlho," uviedla Kehmová vo vyhlásení. Manažérka však nechce komentovať priebeh procesu.

  Zároveň požiadala médiá, aby rešpektovali súkromie rodiny, lekárske tajomstvo a umožnili pokojnú prácu lekárom. Stredajšia správa je prvou oficiálnou informáciou o Schumacherovom stave od prvého januárového týždňa, kedy ho označili za stabilizovaný.

  Odporúčame aj:

  Mercedes testuje monoposty s odkazom podpory pre Schumachera

  Schumacherov stav je vážnejší, z kómy sa už nemusí prebrať

  Video: Schumacherovu nehodu zaznamenala kamera na prilbe

  Za Schumacherov pád nemôže rýchlosť, tvrdia odborníci

  Podľa profesora Jeana-Luca Trowela, niekdajšieho riaditeľa neurochirurgie na klinike Foch v Suresnes v Paríži, sú štyri týždne hraničným termínom na spustenie prebúdzania z kómy. Nasledujúce dva mesiace budú podľa Trowela obdobím zmätkov, keďže Schumecher bude žiť v stave akejsi letargie. Je nemožné predpovedať dĺžku zotavovania. "V prípadoch vážnych zranení hlavy to môže trvať aj niekoľko rokov," varoval Trowel.

  "Schumi" v nedeľu 29. decembra pri lyžovačke vo francúzskom stredisku Méribel narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku. Informácie zverejnil web Sky Sports.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.