Nezamestnanosť nad 20 percent malo vyše šestnásť okresov

0
248

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Miera nezamestnanosti bola na konci minulého roka vyššia ako 20 % v 16 okresoch Slovenska. Oproti decembru 2012 sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť znížil o šesť.

Okresy, v ktorých bola na konci vlaňajška nezamestnanosť nad 20 %, patria do Prešovského, Banskobystrického alebo Košického kraja.

Zo 16 okresov sa sedem nachádza v Prešovskom kraji, päť v Banskobystrickom kraji a štyri v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Odporúčame:

Slovensku medzimesačne ubudli ôsmi nezamestnaní

Väčšina mladých Slovákov by pre prácu zutekala zo Slovenska

Podpora podľa EK zvyšuje šancu nezamestnaným nájsť prácu

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má už dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého roka v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 31,24 %, čo bolo o 4,35 percentuálneho bodu menej ako v decembri 2012. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti v dvanástom mesiaci vlaňajška medziročne klesla o tri percentuálne body na 29,55 %.

Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola na konci decembra minulého roka miera nezamestnanosti 27,81 %, čo je oproti koncu decembra 2012 pokles o 2,25 percentuálneho bodu. Okres Poltár vykázal 25,6-percentnú mieru nezamestnanosti, čo je medziročný pokles o 1,83 percentuálneho bodu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.