Schumacherov stav je vážnejší, z kómy sa už nemusí prebrať

  0
  423

  BERLÍN 16. januára (WEBNOVINY) – Sedemnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher sa po nehode na lyžovačke možno do konca života nepreberie z kómy, informujú viaceré nemecké periodiká.

  Podľa denníka Bild je stav 45-ročného bývalého jazdca natoľko vážny, že lekári neuvažujú o jeho prebudení z umelého spánku, v ktorom ho udržiavajú už 19 dní. Počas uplynulých desiatich dní nevydali lekári ani Schumacherova rodina nijaké vyhlásenie ohľadom zdravotného stavu legendy motoristického športu.

  Odporúčame aj:

  Video: Schumacherovu nehodu zaznamenala kamera na prilbe

  Za Schumacherov pád nemôže rýchlosť, tvrdia odborníci

  Manželka Schumachera novinárom: Nechajte lekárov pracovať

  Schumacher je stále v stabilizovanom, no kritickom stave

  "Je možné, že v jeho prípade nastali nejaké komplikácie," uviedol pre Focus neurochirurg Andreas Zieger na margo zotrvania Schumachera v umelom spánku.

  Podľa kolínskeho profesora Gereona Finka by to mohlo znamenať vážne poškodenie mozgu. "Jeho zdravotný stav je zrejme horší, ako dúfali," citoval Finka denník Daily Mail.

  "Schumi" v nedeľu 29. decembra pri lyžovačke vo francúzskom stredisku Méribel narazil hlavou do skaly a v nemocnici v Grenobli absolvoval dve operácie mozgu. Lekári viackrát opísali jeho stav ako stabilizovaný, ale kritický.

  Informoval portál isport.blesk.cz.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.