Rusko je v strehu, v Soči majú prísne bezpečnostné opatrenia

0
184

MOSKVA 7. januára (WEBNOVINY) – Jeden mesiac pred začiatkom zimných olympijských hier v Soči vstupujú do platnosti prísne bezpečnostné opatrenia.

Od utorka môžu do 350-tisícového mesta pri Čiernom mori vojsť len autá so špeciálnym povolením. Okrem toho bola v dejisku hier posilnená už aj tak početná prítomnosť bezpečnostných síl.

Všetky demonštrácie a pochody tam musí schváliť ministerstvo vnútra. Po dvoch samovražedných útokoch vo Volgograde koncom decembra existujú veľké obavy, že počas olympiády zaútočia islamisti. Volgograd je od Soči vzdialený asi 600 kilometrov.

Olympijské hry sa v ruskom Soči uskutočnia od 7. do 23. februára, od 7. do 16. marca bude nasledovať paraolympiáda. Sprísnené bezpečnostné opatrenia ostanú v platnosti až do 23. marca.

Celkovo by malo na olympiádu dozerať okolo 37 000 policajtov a vojakov. Hry sú najväčšou medzinárodnou udalosťou v Rusku od pádu Sovietskeho zväzu v roku 1991.

Posledné dni v Soči strávil aj prezident Vladimir Putin, ktorý minulý týždeň uskutočnil inšpekcie príprav a zalyžoval si v blízkych horách, uvádza agentúra Ria Novosti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.