Robert Pattinson si zahrá v snímke The Lost City of Z

0
707

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Britský herec Robert Pattinson si zahrá v pripravovanej snímke The Lost City of Z.

Príbeh filmu inšpirovaného románom Davida Granna sa bude sústrediť na dobrodružstvo anglického plukovníka Percyho Harrisona Fawcetta, ktorý je posadnutý prastarou civilizáciou obývajúcou Amazonský prales.

Pri expedícii takmer príde o život a vzápätí stratí finančnú podporu. To ho však nezastaví a so svojím synom sa vydá na vlastné náklady na poslednú výpravu, avšak ani jeden z nich sa nevráti.

Hlavnú postavu filmu režiséra Jamesa Graya by mal stvárniť Benedict Cumberbatch, zatiaľ čo detaily o obsadení Pattinsona nie sú dostupné. Snímku bude produkovať spoločnosť Plan B patriaca populárnemu hercovi Bradovi Pittovi.

Robert Pattinson na seba upozornil ako Cedric Diggory vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša (2005). Skutočne sa však preslávil až o tri roky neskôr, keď stvárnil upíra Edwarda Cullena v prvej zo série snímok ságy Twilight.

Obrazom: Britský herec Robert Pattinson

Zahral si aj v ostatných štyroch častiach, pričom posledná z nich s názvom Twilight sága: Úsvit – 2. časť mala v slovenských kinách premiéru vlani v novembri. Diváci a diváčky ho môžu poznať aj z romantickej drámy Nezabudni na mňa (2010), na ktorej spolupracoval aj ako výkonný producent, či filmov Voda pre slony (2011), Miláčik (2012) alebo Cosmopolis (2012).

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.