PUR doska vhodná aj na zateplenie stropu

0
1432

Ak ste sa rozhodli izolovať dom, v žiadnom prípade nezabudnite na izoláciu stropu, ktorá je koniec koncov kľúčová! Izolácia stropu by mala byť súčasťou celého projektu, no pokiaľ nie je vykonaná už v tejto fáze, jeho dodatočné zateplenie môže byť o niečo časovo náročnejšie, ale aj komplikovanejšie. Izolácia je vykonávaná predovšetkým pri zateplení stropu pôdy medzi jednotlivými trámami, a to kvôli únikom tepla. Pýtate sa, čo je to PUR? Je izolácia za využitia PUR dosiek skutočne efektívna?

Je izolácia stropu naozaj potrebná?

Izolácia stropu v danej miestnosti sa vykonáva predovšetkým kvôli zlepšeniu tepelnej pohody v miestnostiach, ktoré sa nachádzajú práve nad týmito priestormi. Izolačná vrstva účinne zamedzuje neželanému úniku tepla, čo sa pochopiteľne skôr či neskôr odzrkadlí na nižších nákladoch vynaložených za vykurovanie. Predovšetkým starším domom či panelákom chýba izolačná vrstva stropu v pivnici, ktorá oddeľuje pivničné priestory od obytnej časti. Zateplenie stropu PUR doskou je zárukou zvýšenia odolnosti voči ohňu, zachovania izolačných vlastností, vyššej stability rozmerov, ba dokonca vyššou pevnosťou v tlaku.

Čo je PUR a aké využitie má v praxi?

Polyuretánové produkty majú v dnešnej dobe široké využitie. Väčšina spotreby polyuretánových produktov je vo forme pien, tzv. PUR pena. Tvrdé a mäkké typy polyuretánových pien pokrývajú približne rovnaký podiel na trhu. V oboch prípadoch sa PUR doska zvyčajne používa spolu s inými materiálmi, a to za cieľom zvýšenia efektivity a schopnosti izolácie. Tvrdé penové hmoty nachádzajú svoje uplatnenie ako výplne panelov tepelných izolácií, v modelárstve, ba dokonca aj v automobilovom priemysle. Ak ste sa aj vy rozhodli pre izoláciu za využitia PUR, neváhajte a kontaktujte predajcu, ktorý vám v tomto smere poskytne bohaté informácie a spoločne s vami nájde ideálne riešenie vyhovujúce vašim požiadavkám.