Prirodzená, chutná a lepšie stráviteľná BARF strava pre psov

0
1113

Každý z nás chce dopriať svojim domácim miláčikom kvalitnú, vyváženú a chutnú stravu, ktorá bude prospešná pre ich zdravie. V dnešnej dobe nájdeme na trhu množstvo druhov krmív, granúl či mäsa pre psov, ktoré sa od seba odlišujú konzistenciou, vôňou či koniec koncov aj samotnou cenou. Mnoho majiteľov si v podstate neuvedomuje, čo kupuje, avšak ak by sme sa lepšie zamysleli nad obsahom daného krmiva, možno by sme neboli príliš nadšení. Aj z tohto dôvodu je preferovaná najprirodzenejšia, najlepšie stráviteľná a chutná BARF strava, ktorá je absolútnym hitom súčasnosti. Inak povedané, ide o akýsi návrat k prírode. Ak aj vás zaujíma to, čo je vlastne BARF strava a prečo je vhodná aj pre vášho psíka, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Široký výber krmív pre psov

Či už ide o supermarket alebo špecializovaný obchod s krmivom pre zvieratá, výber pre psov je oveľa väčší ako pre iné domáce zvieratá. K dispozícii je špeciálne jedlo určené pre šteňatá, dospelé alebo staršie psy, prípadne pre konkrétne plemená. Ak ste len čerstvým majiteľom psa, pravdepodobne budete ohromený a vybrať to správne mäso pre psa nebude zrejme nič jednoduché.

BARF strava a jej bezkonkurenčné výhody

BARF je prírode najbližší a najlepší spôsob výživy psa, ktorý vychádza z toho, že pes je mäsožravec.  To znamená, že pes je ako vlk, má chrup so silnými očnými zubami, aby mohol korisť uchopiť a stoličky, aby mohol nielen mäso, ale aj kosti rozhrýzť. Vlk však neje len mäso samotné, ale tiež rôzne bylinky, zeleninu či ovocie, a práve o tieto prísady je tento typ stravy obohatený. Doteraz však nebolo vedecky dokázané, či je metóda BARF skutočne zdravšia. Majitelia sa môžu lepšie sústrediť na individuálne potreby psa, čiže ak má pes alergiu, a teda nemôže prijať konkrétny typ potraviny, nahradí sa inou zložkou. Okrem toho, množstvo živočíšnych bielkovín nevyhnutných pre psov obsahuje práve krmivo pre psov typu BARF stravy, ktorá je lepšie stráviteľná a chutnejšia.