Premiér Fico sa v Rumunsku stretne s vedením Číny

0
424

BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský premiér Robert Fico sa v utorok zúčastní na stretnutí lídrov krajín strednej a východnej Európy a Číny v rumunskej metropole Bukurešť. Hostiteľmi stretnutia sú rumunský premiér Victor Ponta a predseda čínskej vlády Li Kche-čchiang.

Podľa úradu vlády je cieľom summitu „podporiť obchodné vzťahy“ medzi zúčastnenými krajinami a „identifikovať nové možnosti vzájomnej spolupráce prostredníctvom regionálnych alebo bilaterálnych projektov“.

Účastníci summitu budú spoločne diskutovať o možnostiach efektívneho zlepšenia obchodných vzťahov medzi stredom a východom starého kontinentu a Čínou.

Fico v Bukurešti absolvuje aj samostatné bilaterálne stretnutie. Prioritným bude rokovanie s predsedom čínskej vlády. Témou spoločného rokovania budú možnosti zintenzívnenia vzájomnej hospodárskej spolupráce, investičné príležitosti a podpora obchodných projektov.

Úrad vlády taktiež potvrdil Ficove následné stretnutia s premiérom Pontom, poľským predsedom vlády Donaldom Tuskom a premiérom Albánska Edim Ramom. Súčasťou slovenskej delegácie v Bukurešti budú aj podnikatelia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.