Pracovné oblečenie vyberajte podľa profesie

0
813
Pracovné oblečenie vyberajte podľa profesie

Chystáte sa kúpiť pre svojich zamestnancov nové pracovné oblečenie? Pri výbere je rozhodujúci nielen materiál, ale tiež pracovné prostredie, pre ktoré je oblečenie určené. Takmer každá profesia má isté špecifické požiadavky, ktoré je nutné podľa zákona splniť.

Základom pracovného oblečenia sú montérky

Montérky už desaťročia patria neodmysliteľne do portfólia pracovného oblečenia. Samozrejme, že rokmi sa k montérkam pridali aj iné časti pracovných odevov, ktoré sa takmer úplne podobajú na klasické oblečenie. Kúpiť sa dajú nohavice, vesty, košele, hodiť sa vám bude letná alebo zimná pracovná bunda, čapica či pracovné rukavice. Výborné je, že výrobcovia myslia aj na multifunkčnosť, a preto niektoré pracovné kombinézy majú odnímateľné rukávy a dajú sa využiť počas chladnejšieho i teplejšieho počasia. Ak si pod kombinézu oblečiete pracovné termoprádlo, neprekvapí vás ani najväčší mráz. Späť však k montérkam, ktoré sú základom pre každého zamestnanca a profesiu.

Montérky majú veľa variant dizajnu

Montérky sa vyrábajú z rôznych materiálov podľa náročnosti pracovného prostredia. Okrem toho nájdete na pultoch špecializovaných obchodov aj montérky pre ženy alebo unisex modely. Strihovo si môžete vybrať z rovného prevedenia, so zúženým pásom, z prevedenia komplet alebo nohavice. K montérkam následne dokombinujte bundu podľa ročného obdobia, nezabudnite na košeľu, tričko a hodiť sa vám bude tiež letná a zimná pracovná obuv.

Montérky pre každú profesiu

Montérky sa vyrábajú do každého prostredia, dokonca aj do extrémne náročného. Pre zváračov, hasičov a ľudí pracujúcich s ohňom sa dajú kúpiť montérky chrániace pracovníka pred vysokou teplotou a popálením. Takéto montérky sú ohňovzdorné. V prostredí, v ktorom pracovníci manipulujú s ostrými predmetmi a hranami sa vám budú hodiť montérky odolávajúce prerezaniu. Príliš znečistené prostredie je nočnou morou na údržbu. Preto si zaobstarajte montérky rezistentné voči olejom. Špeciálne montérky sa vyrábajú pre ľudí pracujúcich s chemikáliami. Elektrikári ocenia antistatickú povrchovú úpravu a na stavbách alebo pri opravách ciest musia mať pracovníci na oblečení dostatok reflexných prvkov. Práca v exteriéri si vyžaduje oblečenie, ktoré je možné vnútorne zatepliť a dôležitá je tiež ochrana pred premoknutím. Vždy myslite predovšetkým na bezpečie a pohodlie vašich zamestnancov.