Pracovné oblečenie – čím sa vyznačuje?

0
633

Pracovné odevy prešli dlhú cestu, odkedy ich ľudia začali nosiť pred viac ako 100 000 rokmi.

Samotné pracovné odevy zažili za posledných 60 rokov dramatický vývoj, ktoré sú v súčasnosti veľmi ovplyvnené módnymi trendmi v streetwearovej móde a technológiou tkanín.

Až do začiatku 70. rokov boli dizajny základné a vývoj produktov bol obmedzený.

Jednoduchosť niektorých dizajnov pracovných odevov a ich terminológia – kedysi a dnes – už dávno predbehli výskum a vývoj, technológiu tkanín a požiadavky koncových používateľov, ktoré sú jadrom dnešného vývoja pracovných odevov.

Tkaniny a odevy boli vyvinuté tak, aby vyhovovali všetkým od rôznych pracovných prostredí ako aj poveternostným podmienkam.

To, čo nosíme, nie je viazané iba osobnými potrebami, ale aj normami a predpismi o ochrane zdravia a bezpečnosti. Ako to však všetko ovplyvňuje alebo zlepšuje osobné pohodlie a výkon v práci?

To, čo nosíme, určite ovplyvňuje to, ako sa cítime. Naše oblečenie rozpráva príbeh o tom, kto sme a čo je najdôležitejšie, aké máme pocity zo seba.

Avšak aj keď používate pracovné odevy, zle navrhnutý a zle sediaci pracovný odev môže mať vážny vplyv – nielen na náladu a účinnosť na mieste, ale aj na vaše celkové zdravie a pohodu.

Čo ak máte oblečené nohavice, ktoré vám dobre nesedia?

Ak sú voľné, s väčšou pravdepodobnosťou skĺznu. Ale úzke nohavice alebo tie, ktoré sú opatrené stiahnutým opaskom, môžu byť problematické z dôvodu tlaku na žalúdok – najmä ak sa ohýbate alebo pracujete v obmedzenom priestore.

Je to známe ako vnútrobrušný tlak, ktorý môže spustiť kyslý reflux, ktorý vytláča žalúdočnú kyselinu späť tam, kde sa stretávajú pažerák a žalúdok, a spôsobuje pálenie záhy.

Tesné nohavice môžu tiež spôsobiť silné bolesti brucha, zvierať brucho a vyvíjať tlak na črevá, čo môže narúšať ich normálnu telesnú funkciu, čo vedie k mnohým príznakom, medzi ktoré patrí distenzia plynov, zápcha, bolesť, pálenie záhy a poruchy trávenia.

Takže výber správneho druhu pracovného odevu môže mať pozitívny vplyv na váš osobný pocit na pracovnom mieste.

Pokiaľ teda hľadáte kvalitné pracovné oblečenie za veľmi dobré ceny odporúčame navštíviť portál Primework, kde nájdete široké portfólio pracovného oblečenia, či už ide o pracovné rukavice, obuv, montérky, ako aj mnoho ďalšieho.