Potrebujete si vytvoriť súkromie? Stavte na tieniacu sieť!

0
917

Tieniace siete predstavujú ideálne krytie pred slnkom, vetrom a prachom. Hodia sa všade tam, kde je potreba vytvoriť príjemné prostredie zbavené priameho slnečného svitu, silného vetra alebo prachových častíc.

Kde sa tienidlá môžu využiť?

  • tieniace siete proti vetru k mobilným kvadro konštrukciám (tzv. music stage)
  • tieniace siete lodžií a balkónov panelových a bytových domov
  • tieniace plachty vonkajších terás domov ukotvené vo vlastnej konštrukcii
  • tieniace plachty vnútorných aj vonkajších priestorov sklenených átrií
  • tieniace siete na ploty, dosiahnutie optického oddelenia vonkajších priestorov
  • tieniace plachty vypínané do rámov v horizontálnej i vertikálnej rovine

Tieniace siete na ploty

Tieniace siete, občas tiež nazývané “tieniaca tkanina”, “tienidlo”, “tienenie plotu”, sú v dnešnej dobe veľmi používanou záhradkársku potrebou pre rad účelov. Sú dobrým pomocníkom pri snahe o optické oddelenie pozemkov – resp. zatienenie oplotenia, dopomáhajú k vybudovanie čiastočného súkromia a čiastočne chráni aj pred priamym slnečným žiarením. Tieniaca sieť je odolná voči UV žiareniu. Tieniace siete na plot sú určené predovšetkým k zatieneniu či znepriehladneniu plotu z drôteného pletiva, ako aj na zatienenie skleníkov, záhradných prístreškov, terás a pod.

Používajú sa k zníženiu transparentnosti všetkých typov oplotenia. Oproti bambusovému oploteniu –   ktorý sa používa na rovnaký účel –  majú mnohonásobne vyššiu životnosť.

Tieniace pásy

Ak máte panelové ploty, na tienenie môžete využiť tieniace pásy. Vytvoria pocit súkromia a zároveň výborne tlmia hluk. Chránia pred vetrom, naviatym snehom a sú odolné voči UV žiareniu. Montáž je jednoduchá a rýchla.