Policajti predstierali invalitidu po útokoch na New York

0
455

WASHINGTON 8. januára (WEBNOVINY) – Úrady v New Yorku zadržali desiatky bývalých príslušníkov záchranných služieb v rámci vyšetrovania zneužívania sociálnych príspevkov za invaliditu. Medzi obvinenými je 72 policajtov, osem požiarnikov a päť väzenských strážcov, ktorí podľa prokuratúry predstierali invaliditu údajne spôsobenú teroristickými útokmi na New York v septembri 2001. Tento podvod pripravil štát o milióny dolárov.

„Mnohí obvinení cynicky predstierali mentálnu chorobu ako dôsledok septembrových útokov, čím zneuctili záchranárov, ktorí sa obetovali pre svoje mesto na úkor svojho zdravia a bezpečnosti,“ povedal v utorok manhattanský prokurátor Cyrus Vance, ktorého citovala BBC.

Štyria údajní lídri celej siete vrátane bývalého dôstojníka a policajného konzultanta, sa v utorok postavili pred súd, ktorý ich prepustil na kauciu vo výške milióna dolárov. Títo muži podľa prokuratúry radili bývalým policajtom a záchranárom, ako predstierať duševnú chorobu v snahe získať štátne príspevky za invaliditu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.