Počet obetí bombových útokov vo Volgograde stúpol

0
389

MOSKVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Počet obetí dvoch bombových útokov v ruskom Volgograde stúpol na 34, keď v noci na utorok zomreli v nemocniciach tri ďalšie osoby. V utorok už začali pochovávať prvých mŕtvych, ktorí prišli o život pri nedeľňajšom útoku na hlavnú železničnú stanicu. Mladá samovražedná útočníčka tam zabila 18 ľudí.

Obrazom: Samovražedný atentát vo Volgograde, zabíjala čierna vdova

Druhý útok spáchal samovražedný útočník, ktorý sa odpálil v trolejbuse plnom ľudí, väčšinou študentov. O život prišlo 16 osôb. Predpokladá sa, že útoky môžu súvisieť s nadchádzajúcimi zimnými olympijskými hrami v meste Soči, ktoré sa začínajú 7. februára 2014.

Obrazom: Výbuch trolejbusu vo Volgograde

Ruský prezident Vladimir Putin už nariadil posilnenie bezpečnostných opatrení v celej krajine a špeciálny bezpečnostný režim zaviedli aj vo Volgograde, kde nasadili až 5-tisíc extra policajtov a vojakov v uliciach a na verejných miestach.

Oba prípady vyšetrovatelia posudzujú ako teroristické činy, pričom hlavné podozrenie padá na islamských povstalcov zo Severného Kaukazu. Vodca tamojších militantov Doku Umarov totiž vyzval svojich nasledovníkov, aby použili "maximálnu silu" a zabránili prezidentovi Vladimirovi Putinovi v uskutočnení zimných olympijských hier. Umarova považuje Moskva za nepriateľa číslo jeden, odkedy prevzal velenie nad povstalcami, ktorých cieľom je zriadenie islamského štátu na Kaukaze.

Odporúčame:

Video: V Rusku zabíjala čierna vdova, odpálila sa na stanici

Ďalší výbuch vo Volgograde, v trolejbuse zahynulo 15 ľudí

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.