Plechová strecha – bude dobrým riešením aj pre vás?

0
762
Plechová strecha
Plechová strecha

Staviate novú nehnuteľností, prípadne sa chystáte rekonštruovať svoju starú? V takom prípade sa nevyhnete otázke, akú strechu si na ňu dáte namontovať. Moderným riešením sú v tomto smere práve plechové strechy. Aké sú ich hlavné benefity a oplatia sa aj vám?

Kým v minulosti sa plech na zastrešovanie nehnuteľností tak často nevyužíval, v dnešnej dobe sa dostáva čoraz viac do popredia. A to najmä vďaka tomu, že prináša viacero praktických, ale aj estetických výhod. Tieto by ste mali poznať!

Plechové strechy sú ľahké

Plech je veľmi ľahká strešná krytina, čo je veľká výhoda. Totižto, strecha by mala byť čo najľahšia, aby nespôsobovala nadmernú záťaž na konštrukciu domu. To zaváži napríklad v prípade moderných drevodomov. Pokiaľ ich zaťažíte nadmerne ťažkou strechou, konštrukcia domu bude veľmi namáhaná a vydrží slúžiť kratšie. Keďže moderné plechové strechy sa vyrábajú z tenkých plechov, nízka hmotnosť je zaručená.

Odolnosť voči vode a vlhkosti

Keď plechové strechy porovnáme napríklad s tradičnými škridlami, prídeme na to, že majú oveľa menej spojov. To znamená, že je pri nich menšia šanca prieniku vlhkosti či vody do interiéru. Taktiež, absencia spojov sa prejavuje aj na tom, že plechové strechy majú veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Jednoducho, nemá kade cez ne unikať veľké množstvo tepla preč z interiéru.

Moderné a trvácne

Plechové strechy sa vyrábajú z odolných kovových zliatin, ktoré sú pokryté špeciálnymi ochrannými povlakmi. Teda, nehrozí ich korózia či poškodenie inými chemikáliami zo vzduchu alebo dažďa. Kvalitné plechové strechy vám bez problémov vydržia slúžiť aj viac ako 50 rokov bez špeciálnej údržby.

A v neposlednom rade, plechové strechy sú veľmi moderným riešením, ktoré sa hodí prakticky na všetky typy stavieb. Pokiaľ plechové strechy zaujali aj vás, odporúčame navštíviť web spoločnosti Lamina – odborníka na strechy a fasády.