Plastové vchodové dvere – áno či nie?

0
1094

Plastové okná i plastové dvere sú dnes mimoriadne populárne – plast je vysoko odolný materiál voči mechanickému poškodeniu i vplyvom vonkajšieho prostredia, ktorého cena je priaznivá, a tak nenaruší váš rodinný rozpočet. Pýtate sa, aké sú ďalšie dôvody, prečo siahnuť práve po oknách a dverách vyrobených z plastu?

Pri kúpe okien a dverí si všímajte nasledovné vlastnosti

Okná a dvere sú veľmi dôležitou súčasťou domu. Základom je, aby spĺňali bezpečnostné normy, no okrem toho si musíme všímať aj ďalšie vlastnosti akými sú tepelná a zvuková izolácia, prvky zabezpečenia a pochopiteľne aj dizajn, ktorý taktiež výrazne ovplyvňuje kúpu. Výhodou je, že o plast sa nemusíte starať tak ako trebárs o drevo, ktoré vyžaduje pravidelné nátery a lakovanie špeciálnymi prostriedkami, v opačnom prípade by materiál stratil svoj pôvodný vzhľad, ba dokonca by drevo mohlo po niekoľkých rokoch praskať.

Prvotriedna pevnosť a odolnosť

Vchodové dvere plastové sú veľmi pevné a odolné, a preto sú skvelou voľbou nielen do domácností, ale tiež pre komerčné budovy. Že bývate v ruchu veľkomesta a chceli by ste eliminovať zvuk, ktorý denno-denne preniká do interiéru vášho doma? Žiadny problém! Okná i plastové vchodové dvere okrem iného aj výborne izolujú zvuk, čo ocenia rodiny s malými deťmi.

Tepelná izolácia je výborná

Ako už bolo spomenuté v úvode, plast je výborným izolantom. Že vás trápia vysoké účty za energie, ktoré vám rok čo rok pokazia náladu? V tom prípade by ste mali siahnuť po nových oknách, ktoré budú spĺňať požiadavky na tepelnú izoláciu.

Prijateľná cena okien i dverí

Výhodou je plastové okná cena, ktorá je nižšia ako cena hliníkových či drevených okien. Vyberte si z viacerých dizajnových prevedení, farebných škál či vzorov. Veď už dávno neplatí, že plastové okná či dvere musia byť biele!