Parlamentu by naďalej dominoval Smer, SMK je opäť v hre

0
182

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Ak by sa parlamentné voľby konali uplynulý víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 38,1 percenta hlasov. Za ňou by skončilo KDH s 12,7 percenta, tretie by bolo hnutie OĽaNO s rovnými ôsmimi percentami. Výsledky vyplývajú z prieskumu preferencií politických strán, ktorý urobila agentúra Focus.

Prieskum verejnej mienky formou osobného rozhovoru agentúra uskutočnila od 27. januára do 5. februára 2014 . Výberovú vzorku tvorilo 1 051 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondentom položili otázku: “Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?” Z opýtaných respondentov by 18,1 percenta nešlo voliť a 15,4 percenta z nich odpovedalo “neviem”, resp. “nechcem odpovedať”.

Do parlamentu by sa zo štvrtej pozície dostala SDKÚ-DS so ziskom 7,2 percenta hlasov, Mostu-Híd by hlas odovzdalo 6,2 percenta respondentov. Brány národnej rady by prekročila aj SMK s 5,9 percenta aj SaS, ktorá by získala 5,4 percenta. Do parlamentu by voliči podľa výsledkov prieskumu neposlali hnutie NOVA (4%), ani SNS (3,3 %) či ĽS Naše Slovensko (3,1 %). Agentúru SITA informoval Martin Slosiarik z Agentúry Focus.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.