´Pápežský Harley´ vydražia, luxusný stroj podpísal František

0
194

VATIKÁN 14. januára (WEBNOVINY) – Pápež s veľkým srdcom naďalej pomáha chudobným. Najnovšie poputuje na dražbu jeho luxusná motorka.

Pápežom Františkom podpísaný model Harley-Davidson Dyna Super Glide bude predaný na aukcii v Paríži už vo februári. Informoval o tom aukčný dom Bonhams, ktorý licitáciu organizuje.

Tento exkluzívny motocykel dostal pápež od motorkárov pri príležitosti 110. výročia založenia firmy Harley-Davidson. Vtedy niekoľko tisíc nadšencov motoriek dorazilo na Námestie sv. Petra. Nevedno však, či sa na stroji pápež niekedy previezol.

Trhová cena tohto stroja sa pohybuje okolo 20-tisíc eur, no "pápežský Harley" zrejme vydražia za oveľa vyššiu sumu. Patrí k nemu aj parádna kožená bunda tej istej značky. Aj tú pápež František osobne podpísal.

Video: Pápež predáva svoju motorku

Stroj ešte skôr daroval riaditeľstvu cirkevnej charity Caitas v Ríme . Získané peniaze z dražby pomôžu tým najbiednejším.

Použijú ich na opravu cirkevného centra, ktoré pomáha rímskym bezdomovcom. Rekonštrukciou prejde jedáleň aj nocľaháreň, ktoré ležia neďaleko hlavnej rímskej stanice Termini.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.