Pápež požehnal Mestu a svetu, vyzval k ukončeniu násilností

0
427

BRATISLAVA/VATIKÁN 25. decembra (WEBNOVINY) – Pápež František v stredu v tradičnom posolstve Mestu a svetu vyzval na ukončenie konfliktu v Sýrii a krízových regiónoch Afriky.

Násilnosti, ktoré vyvolávajú ďalší hnev a pomstu, zmarili príliš veľa ľudských životov, varovala hlava katolíckej cirkvi. František apeloval na solidaritu s ľuďmi, ktorých násilie prinútilo opustiť svoje domovy a v rôznych častiach sveta trpia v dôsledku prenasledovania a vykorisťovania.

"Skutočný mier nie je rovnováha medzi opačnými silami. Nie je to len upravená “fasáda”, za ktorou sú kontrasty a rozdelenie. Mier je záväzkom všetkých dní. Udržuje sa ako Boží dar, jeho milosť, ktorú nám dal v Ježišovi Kristovi," zdôraznil pápež v príhovore, ktorý si na námestí svätého Petra v Ríme vypočuli desaťtisíce ľudí a ďalšie milióny ho na celom svete sledovali prostredníctvom televíznych obrazoviek.

Obrazom: Pápež požehnal Mestu a svetu

"Keď sa pozeráme na Dieťatko v jasličkách, myslíme na deti, ktoré sú krehkými obeťami vojen, ale myslíme aj na starých, na zneužívané ženy, na chorých… Vojny pretrhávajú a zraňujú množstvo životov," uviedol pápež podľa prepisu príhovoru, ktorý agentúre SITA poskytla Tlačová kancelária Konferencia biskupov Slovenska (TK KBS).

Pápež František predtým vo Svätopeterskej bazilike odslúžil svoju prvú vianočnú omšu od nástupu do čela rímskokatolíckej cirkvi. Viac sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.