Pápež pokrstil v Sixtínskej kaplnke viac ako 30 detí

0
395

VATIKÁN 12. januára (WEBNOVINY) – Pápež František v nedeľu pokrstil viac ako 30 detí v známej Sixtínskej kaplnke, kde ho pred takmer rokom zvolila konkláve za novú hlavu katolíckej cirkvi. Symbolické prijatie do cirkvi absolvovalo 32 detí a to priamo pod maľbami slávneho Michalengela. Medzi pokrstenými bol aj jeden potomok slobodnej matky.

František okrem krstu v nedeľu vymenoval aj 19 nových kardinálov vrátane štyroch Talianov a ďalších dvoch Európanov. Šestnásti z nich majú menej ako 80 rokov, čo im umožňuje zúčastniť na budúcej voľbe nového pontifika. Vymenovaní budú koncom februára, čím sa počet členov konkláve zastaví na počte 122.

Obrazom: Pápež František pokrstil viac ako 30 detí

Argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio, syn talianskych rodičov, si ihneď po svojom marcovom zvolení za v poradí 266. hlavu katolíckej cirkvi získal srdcia veriacich po celom svete svojím otvoreným prístupom a odmietaním životného štýlu, ktorý k pontifikátu tradične patrí.

Katolíckych duchovných vyzýva na zrieknutie sa luxusu, na priamy kontakt s veriacimi a pomoc ľuďom v núdzi. Nástupca Benedikta XVI. sa stal vôbec prvým juhoamerickým pápežom a taktiež prvým vyvoleným spomedzi rádu jezuitov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.