Paľba z granátometu po prejave Putina zranila sedem ľudí

0
403

MOSKVA 17. januára (WEBNOVINY) – Najmenej sedem zranených si v piatok vyžiadal útok v juhoruskej republike Dagestan, ktorá je domovom povstalcov ohrozujúcich bezpečnosť blížiacich sa olympijských hier v Soči.

Podľa zdroja z tamojšieho ministerstva vnútra, ktorý citovala tlačová agentúra ITAR-TASS, otriasli jednou z reštaurácií v meste Machačkala dva výbuchy, rezort však napriek tomu nezaznamenal žiadne obete na životoch. Iný zdroj z prostredia bezpečnostných síl predtým v súvislosti s výbuchmi hovoril o niekoľkých mŕtvych.

Prvá explózia údajne nastala v dôsledku paľby z granátometu, na čo tiež vybuchlo auto zaparkované pred reštauráciou. Správy o útoku sa objavili v ruských médiách len chvíľu po tom, ako štátna televízia odvysielala rozhovor s prezidentom Vladimirom Putinom, ktorý pred zahraničnými novinármi uisťoval o bezpečnosti olympijských hier napriek vyhrážkam extrémistov.

Rusko zaviedlo začiatkom januára mimoriadne bezpečnostné opatrenia v snahe zabrániť útokom počas olympijských hier. Obavy vyvolávajú najmä hrozby zo strany moslimských povstalcov zo Severného Kaukazu, ktorí koncom decembra uskutočnili dva teroristické útoky vo Volgograde a zabili najmenej 34 ľudí. V Soči a jeho okolí nasadili až 37-tisíc príslušníkov bezpečnostných síl.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.