Otca Microsoftu Gatesa obdivuje viac ľudí ako Obamu a Putina

0
392

LONDÝN 12. januára (WEBNOVINY) – Najobdivovanejším človekom na svete je zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates. Až za ním sa nachádzajú dvaja najmocnejší muži na svete – americký prezident Barack Obama a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin.

Vyplýva to z prieskumu britského denníka Times, ktorý jeho výsledky zverejnil v sobotu. Prieskum v 13 krajinách sveta odhalil, že Gatesa obdivujú najmä v Číne a taktiež v Rusku, kde skončil na druhom mieste za jasným víťazom Putinom.

Odporúčame aj:

Medzinárodnou osobnosťou roka je Vladimir Putin

Vladimir Putin jednoznačne vedie rebríček popularity

Zemiaková medaila pre pápeža

Do prvej desiatky sa v Rusku dostal aj Edward Snowden, ktorý po úteku z USA zakotvil práve v Rusku. O celkovom poradí rozhodlo takmer 14-tisíc respondentov z Francúzska, Británie, Nemecka, Pakistanu, Indie či Brazílie.

Na štvrtom mieste skončil pápež František a na piatom mieste Sačin Tendulkar, bývalý indický hráč kriketu. Do prvej dvadsiatky sa dostal aj tibetský duchovný vodca dalajláma, americký exprezident George W. Bush, nemecká kancelárka Angela Merkelová, bývalá prvá dáma a favoritka na prezidentský post Hillary Clintonová či britská kráľovná Alžbeta II.

Putin už raz bodoval

Zaujímavosťou je titul najobdivovanejšieho politika v Británii pre známeho euroskeptika a poslanca Európskeho parlamentu Nigela Faragea.

Times ešte koncom roka vyhlásil Putina za Medzinárodnú osobnosť roka a v októbri ho americký časopis Forbes označil za najvplyvnejšieho človeka na Zemi, keď na druhé miesto odsunul Obamu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.