Obrazom: V Káhire vybuchli tri bomby, vyžiadali si päť obetí

0
187

KÁHIRA 24. januára (WEBNOVINY) – KÁHIRA 24. januára (SITA/AFP) – Tri bombové útoky na políciu v Káhire si vyžiadali päť obetí a takmer 70 zranených.

Útoky začali silnou explóziou, keď samovražedný útočník odpálil nálože uložené v automobile pred policajným veliteľstvom vo štvrti Báb al-Chalk neďaleko centra, pričom zahynuli štyria ľudia a 51 ich utrpelo zranenia.

Obrazom: V Káhire zaútočili na policajné veliteľstvo

Výbuch poškodil aj susedné budovy a vytvoril na ceste obrovský kráter. V nasledujúcich hodinách vybuchli ďalšie dve bomby inde v Káhire. Zomrela jedna osoba a 15 sa zranili.

Explózie sa odohrali v predvečer výročia revolúcie z roku 2011. K útokom sa prihlásila islamistická skupina Ansar Beít al-Makdís, ktorá sa hlási k al-Kájde.

Odporúčame:

Islamisti v Egypte vyzývajú na 18-dňové protesty

"Nechcú, aby ľudia oslavovali," povedal minister vnútra Muhammad Ibrahím. Podľa vlastných slov očakáva v piatok v uliciach veľké davy ľudí.

Egypt si v sobotu pripomína tretie výročie začiatku revolúcie, ktorá viedla k pádu prezidenta Husního Mubaraka. Islamistická aliancia podporujúca jeho nasledovníka Muhammada Mursího, ktorého minulý rok zvrhla armáda, vyzvala pri tejto príležitosti na 18-dňové protesty.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.