Obrazom: Mesiac fotografie prinesie výber toho najlepšieho

0
458

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – Priaznivci fotografie nielen z Bratislavy sa po roku opäť môžu tešiť na sviatok fotografie – Mesiac fotografie.

November patrí medzinárodnému festivalu fotografie už po 23. raz. Od 30. októbra do 30. novembra prinesie v bratislavských galériách a múzeách, ale aj v Budapešti a vo Varšave, 30 individuálnych a kolektívnych výstav od autorov z vyše 20 krajín sveta a štyroch kontinentov.

Program Mesiaca fotografie ponúka tiež pestrý výber sprievodných podujatí – kurzy, prezentácie kníh, komentované prehliadky, vínnu cestu, aukciu a ďalšie.

Obrazom: To najlepšie z festivalu Mesiac fotografie

Ako povedal riaditeľ festivalu Václav Macek, jedným z programových pilierov tohtoročného festivalu sú staré fotografické techniky. V kontexte súčasnej záplavy digitálnych fotografií, kde sa fotografom môže stať každý, Mesiac fotografie predstaví ušľachtilé tlače. Vráti sa k technikám 19. storočia.

Výstava na Bratislavskom hrade Zrkadlo s pamäťou predstaví najstaršie slovenské portrétne dagerotypie z rokov 1840 až 1850, medzi nimi napríklad jeden z mála portrétov Jozefa Miloslava Hurbana. V rámci témy starých fotografických techník prezentuje festival i ferrotypie Vladimíra Židlického (ČR) v Galérii Michalský dvor či gumotlač v diele Anny Strickland (USA) v Galérii Medium. Súčasťou sprievodného programu je aj kurz o gumotlači.

Viac o medzinárodnom festivale fotografie si môžete prečítať —–> v tomto článku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.