Obrazom: Bombový útok na políciu v Egypte neprežilo 14 ľudí

0
297

KÁHIRA 24. decembra (WEBNOVINY) – Policajnou centrálou v meste Mansúra na severe Egypta otriasol v utorok nadránom výbuch, ktorý podľa zdravotníkov usmrtil najmenej 14 ľudí a viac ako 100 ďalších zranil. Neznámi útočníci pred budovou odpálili auto naložené výbušninou, čo malo za následok jej čiastočné zrútenie.

Guvernér provincie Dakahlijja, ktorej správnym centrom je Mansúra, pre štátne médiá uviedol, že väčšinu obetí tvoria policajti. Zdroje z bezpečnostného sektora tiež informovali o zranení provinčného policajného šéfa a usmrtení jeho dvoch pobočníkov.

Obrazom: Egyptom otriasol bombový útok na policajnú stanicu

Ide pritom o jeden z najkrvavejších útokov na území Egypta od júlového zosadenia tamojšieho prezidenta Muhammada Mursího armádou. Tlakovú vlnu po výbuchu bolo údajne cítiť až do vzdialenosti 20 kilometrov.

Egyptský prechodný premiér Házim al-Bibláví útok označil za pokus o zvrátenie prechodu krajiny k demokracii, pričom narážal na blížiace sa referendum o novej ústave. Mursího hnutie Moslimské bratstvo pritom označil za teroristickú organizáciu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.