O Sninu prejavil záujem investor, prácu má pre 300 ľudí

0
204

PREŠOV/ SNINA 27. januára (WEBNOVINY) – Zástupcovia nemeckej firmy Forschner, ktorá vyrába káblové zväzky, začali rokovania s vedením mesta Snina o možnosti získať vhodné priestory na rozbehnutie výroby.

Potenciálny investor hľadá priestory pre výrobné haly s minimálnou rozlohou 5-tisíc metrov štvorcových. Investor by v prvej etape zamestnal približne 300 ľudí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa sninskej radnice Eva Mihalíková.

Predstavitelia mesta navštívili so zástupcom nemeckej firmy priestory spoločnosti JAS, ktorá mala problémy s naplnením výrobných kapacít. Nádejnému investorovi ponúkli aj iné lokality, kde by bolo možné výrobné haly postaviť.

Hlavným výrobným programom firmy Forschner je výroba káblových zväzkov, ktoré sú určené predovšetkým do nákladných automobilov a autobusov značky Mercedes Benz. Výrobný program je podobný výrobe, ktorá bola rozbehnutá v bývalom závode Jas Elmont.

Ak by sa zámer nemeckého investora zrealizoval, sninskému regiónu, kde je veľa nezamestnaných, by to pomohlo, uviedla Mihalíková. Doplnila, že projektový manažér nemeckej spoločnosti si tieto lokality prezrel, vedeniu svojej firmy predloží návrhy a k ponuke sa vyjadria v krátkom čase.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.